INGCO Philippines  |  SKU: TSB125425
Industrial TCT Saw Blade Wood Cutting for Circular Saw 10in(254mm) TSB125425 ING-AC
₱660.00
15-Days Return Policy
15 days of hassle-free returns for ensure that you are happy with your purchase.
Change of Mind Return
  • The item must be in its original condition
  • Change of Mind return is not applicable to items packed in full blister pack
  • All accessories and any free gifts included with the order must be returned with the item.
  • Return Shipping Fees will be shouldered by the buyer
  • Management has the final decision if the items is allowed to be returned.
Warranty
6 months Service Warranty on Power Tools and Cordless Tools only
Delivery and Shipping
  • Same Day Delivery - within Metro Manila (cut-off 12:00 PM Mondays - Saturdays) *Except Holidays*
  • Standard Delivery - outside Metro Manila
P 100 Pesos off if you are subscribed!
Specification
Model: TSB125425
254mm(10")
Teeth number: 40T
Bore Arbor: 30mm
16mm and 25.4 ring
Suitable for table saw
Wood cutting
Packed by color box
Payment & Security
    ingco industrial tct saw blade wood cutting product photo
    INGCO Philippines
    ₱660.00
    Specification
    Model: TSB125425
    254mm(10")
    Teeth number: 40T
    Bore Arbor: 30mm
    16mm and 25.4 ring