INGCO Philippines  |  SKU: TSB118511
TCT Saw Blade Wooden Cutting 7-1/4in (185mm) Suitable for Circular Saw TSB118511 ING-AC
₱360.00
15-Days Return Policy
15 days of hassle-free returns for ensure that you are happy with your purchase.
Change of Mind Return
  • The item must be in its original condition
  • Change of Mind return is not applicable to items packed in full blister pack
  • All accessories and any free gifts included with the order must be returned with the item.
  • Return Shipping Fees will be shouldered by the buyer
  • Management has the final decision if the items is allowed to be returned.
Warranty
6 months Service Warranty on Power Tools and Cordless Tools only
Delivery and Shipping
  • Same Day Delivery - within Metro Manila (cut-off 12:00 PM Mondays - Saturdays) *Except Holidays*
  • Standard Delivery - outside Metro Manila
P 100 Pesos off if you are subscribed!
Specification
Model: TSB118511
Wooden Blades 7 1/4" 20mm 24T
185mm(7-1/4")
24T, arbor: 20mm
With 16mm reduction ring