INGCO  |  SKU: TSB321023
TCT Saw Blade for Aluminum Circular Saw 8-1/4 Inch 60T TSB321023 ING-AC
₱720.00
15-Days Return Policy
15 days of hassle-free returns for ensure that you are happy with your purchase.
Change of Mind Return
  • The item must be in its original condition
  • Change of Mind return is not applicable to items packed in full blister pack
  • All accessories and any free gifts included with the order must be returned with the item.
  • Return Shipping Fees will be shouldered by the buyer
  • Management has the final decision if the items is allowed to be returned.
Warranty
6 months Service Warranty on Power Tools and Cordless Tools only
Delivery and Shipping
  • Same Day Delivery - within Metro Manila (cut-off 12:00 PM Mondays - Saturdays) *Except Holidays*
  • Standard Delivery - outside Metro Manila
P 100 Pesos off if you are subscribed!
Model: TSB321023
Specifications
Diameter: 210mm (8-1/4")
Teeth Count: 60T
Arbor Sizes: 30mm, 16mm, and 25.4mm ring
Compatibility: Suitable for circular saws and applicable to INGCO Tools miter saw BMS14002
Features:
  • Precision Cutting: Designed for clean and smooth cuts in aluminum and other materials.
  • Durable Construction: Made from high-quality TCT (Tungsten Carbide Tipped) for longevity.
Payment & Security
    INGCO TSB321023 TCT saw blade for aluminum circular saw 8-1/4 60T
    INGCO
    ₱720.00
    Model: TSB321023
    Specifications
    Diameter: 210mm (8-1/4")
    Teeth Count: 60T